Jubileusz 9. Dywizjonu - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Jubileusz 9. Dywizjonu

W uroczystościach jubileuszu utworzenia 9. Dywizjonu Przeciwlotniczego w Ustce uczestniczył Komendant słupskiej Szkoły Policji insp. Jacek Gil. Uroczystość odbyła się na placu apelowym Centrum Szkolenia Marynarki wojennej.

Insp. Jacek Gil, wręczył dowódcy 9. Dywizjonu kmdr.por. Arkadiuszowi Mikołajewskiemu list gratulacyjny z okazji jubileuszu 45. rocznicy utworzenia jednostki. W trakcie jubileuszowej uroczystości na placu wręczono odznaczenia, oraz odczytano rozkazy personalne. Udział w obchodach wzięli również przedstawiciele dowództwa polskiej Marynarki Wojennej, przedstawiciele służb mundurowych oraz samorządowcy regionu słupskiego.

9. Dywizjon Przeciwlotniczy to pododdział przeciwlotniczy Marynarki Wojennej, podporządkowany 3 Flotylli Okrętów. Do zadań dywizjonu należy osłona stanowisk dowodzenia, baz morskich, punktów manewrowego bazowania oraz innych obiektów Marynarki Wojennej. Dywizjon jest zdolny do zwalczania pojedynczych lub grupowych celów powietrznych na małych i średnich wysokościach o każdej porze dnia i każdych warunkach atmosferycznych.