Prawie tysiąc zwiedzających w "Dniu otwartym" - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Prawie tysiąc zwiedzających w "Dniu otwartym"

Prawie tysiąc osób odwiedziło naszą placówkę w ramach ostatniego w tym roku "Dnia Otwartej Szkoły Policji". Najstarszą polską placówkę szkoleniową mogły odwiedzić osoby, które interesują się Policją, kształceniem młodych policyjnych kadr, a także tą częścią miasta, którą zajmuje Szkoła.

W ramach imprezy zaprezentowaliśmy między innymi: sprzęt Pododdziałów Zwartych Policji, pojazdy Batalionu Ochrony Bazy; samochód ratownictwa technicznego i drogowego Państwowej Straży Pożarnej; sprzęt ratowniczy Słupskiego WOPR; wyposażenie policjantów ruchu drogowego, a także stoisko do daktyloskopowania.
Czynne były również obiekty symulacyjne "Przyziemie" i Centrum Ratownictwa (ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy). W hali sportowej nr 2 odbywały się  natomiast pokazy zajęć z taktyki i technik interwencji (obserwacja z galerii w Bibliotece).

Przy placu apelowym wspólnie z przewodnikami psów służbowych z Komendy Miejskiej policjanci prezentowali pokaz wyszkolenia i tresury zwierząt. Dużo emocji wywoływały ćwiczenia dzieci i młodzieży wspólnie z pododdziałem zwartym Policji, nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się też google symulujące widzenie po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. Dorośli i starsza młodzież mogli także obejrzeć specjalne filmy instruktażowe poświęcone zachowaniu uczniów i nauczycieli w szkole podczas zamachu terrorystycznego.

Z edycji na edycję widać wyraźny wzrost zainteresowania Policją i działalnością najstarszej w Polsce Szkoły Policji. Wtorkowa edycja była ostatnią w tym roku - w przyszłym, przewidujemy również kilka odsłon tego przedsięwzięcia. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie.