Konferencja "100 lat polskiej Policji" - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Konferencja "100 lat polskiej Policji"

Kilkaset osób uczestniczyło w konferencji naukowej „100 lat polskiej Policji. Historia i współczesność” pod patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Całość została zrealizowana w auli słupskiej Szkoły Policji. Była to jednocześnie druga część przedsięwzięcia, które zainaugurowane zostało we wrześniu, w warszawskim Muzeum Niepodległości.

Celem konferencji zorganizowanych w Warszawie i Słupsku było ukazanie historii [polskiej Policji oraz sylwetek wybitnych postaci tej formacji, jak również martyrologii polskich policjantów podczas II wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem zamordowanych bestialsko przez NKWD w Katyniu i Miednoje oraz w niemieckich obozach koncentracyjnych.

Konferencje były także miejscem debaty, która przybliża szerszej publiczności wiedzę na temat historii polskiej Policji z okazji jej jubileuszu 100-lecia.
Udział w słupskiej edycji sympozjum wzięli przedstawiciele świata nauki, służb mundurowych, samorządowcy a także studenci i młodzież z klas i kierunków poświęconych bezpieczeństwu narodowemu, jak również samej policji.

O słupskiej konferencji mówi prezes Stowarzyszenia Muzeum Policji - Zbigniew Judycki

Ładowanie odtwarzacza...
3.87 MB
O słupskiej konferencji mówi prezes Stowarzyszenia Muzeum Policji - Zbigniew Judycki

Zapis tekstowy rozmowy (.pdf)