Gaudeamus Igitur

W 51. inauguracji roku akademickiego w Akademii Pomorskiej uczestniczył Komendant Szkoły Policji insp. Jacek Gil. Szkoła i Akademia od wielu lat prowadzą współpracę naukową.

Uroczystość odbyła się w auli kampusu uczelni przy ulicy Bohaterów Westerplatte. Udział w niej wzięli między innymi przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele uczelni wyższych z północnej Polski.
W trakcie inauguracji mowa była między innymi o kolejnych inwestycjach w infrastrukturę oraz otwarciu nowych kierunków. Całość zakończył wykład inauguracyjny.

Szkoła Policji i Akademia Pomorska umowę o współpracy podpisały 16 marca 2005 roku. Pod dokumentem złożyli wówczas podpisy: Rektor uczelni dr hab. Danuta Gierczyńska i Komendant Szkoły insp. Stanisław Bukowski.
W ramach współpracy pomiędzy instytucjami zorganizowano wiele seminariów i konferencji naukowych, a także wymiany studentów. Cykliczne konferencje poświęcone były między innymi prewencji kryminalnej, a obecnie - szeroko pojętej pierwszej pomocy i ratownictwu medycznemu.
Wśród wspólnych przedsięwzięć Akademii i Szkoły jest również kilka edycji Międzynarodowych Konferencji Prewencyjnych, Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Narodowym, czy konferencje naukowe poświęcone zintegrowanemu ratownictwu medycznemu.

Podpisanie porozumienia między Szkołą Policji i Alademią Pomorską - marzec 2005 roku.