Uczniowie odkrywają bezpieczeństwo - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Uczniowie odkrywają bezpieczeństwo

Z kolejnymi uczniami klas II szkół podstawowych w Słupsku spotykają się policyjni wykładowcy prewencji i ruchu drogowego ze słupskiej Szkoły Policji. Na przełomie września i października policjanci przypominają najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego podstawowe zasady poruszania się po chodnikach i drogach poza obszarem zabudowanym. Całość zajęć odbywa się pod hasłem "Odkrywamy bezpieczeństwo".

W ramach praktycznych zajęć policjanci przedstawiają maluchom zasady poruszania się po drodze oraz zwracają uwagę na czyhające na nich tam niebezpieczeństwa. Przypominają drugoklasistom, jak należy przechodzić przez jezdnię, jak chodzić po chodniku, a także jak zachowywać się na przystanku autobusowym.
Łącznie w spotkaniach udział weźmie kilka tysięcy uczniów klas drugich szkół podstawowych z samego miasta oraz z wybranych podstawówek gminy wiejskiej Słupsk i Kobylnica.