Emocje na morskim piasku - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Emocje na morskim piasku

Na morskim piasku, ale nie na plaży, lecz w słupskiej Szkole Policji rozegrano mistrzostwa słuchaczy w siatkówce plażowej. Na terenie Szkoły kilka lat temu wybudowano specjalne boisko do plażówki, a piasek przywieziono wprost z bałtyckich plaż. Siatkarskie zmagania odbyły się w miłej sportowej atmosferze.

Główny cel sportowych zmagań to popularyzacja piłki siatkowej plażowej wśród słuchaczy, integracja, podnoszenie sprawności fizycznej oraz odpoczynek po ciężkim dniu nauki. W rozgrywkach uczestniczyło 16 reprezentacji z poszczególnych Kompanii. Zespoły rywalizowały ze sobą do dwóch wygranych setów z tym, że drużyna wygrywająca musiała posiadać minimum dwa punkty przewagi.

Pogoda dopisała organizatorom; słoneczna aura sprawiła, że przez dwa dni rozgrywek warunki gry były porównywalne do tych, które występują na nadmorskim brzegu. Stawką turnieju był Puchar Przechodni Komendanta Szkoły Policji w Słupsku. Wyniki rywalizacji finałowej przedstawiają się następująco:

1. miejsce - Kompania II
2. miejsce - Kompania III
3. miejsce - Kompania VI
4. miejsce - Kompania X

Najlepsza zawodniczka turnieju - post. Weronika Zielińska, KPP Kamień Pomorski
Najlepszy zawodnik turnieju - post. Krystian Wojtkowski, KMP Toruń.

ROZGRYWKI ELIMINACYJNE

ROZGRYWKI FINAŁOWE

WRĘCZENIE NAGRÓD ZWYCIĘZCOM