100-lecie Polcji - święto z Panią Minister SWiA

Z udziałem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbiety Witek odbyły się w słupskiej Szkole Policji jubileuszowe obchody 100. rocznicy powołania do życia Policji Państwowej. Odbywające się na głównym placu apelowym Szkoły uroczystości Pani Mister objęła swoim honorowym patronatem. W uroczystościach wziął także udział Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha.

W trakcie uroczystości Pani Minister, w asyście Zastępcy Komendanta Głównego, wręczyła policjantom odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Jubileuszowe obchody obserwowali mieszkańcy Słupska i turyści, którzy odwiedzili Szkołę Policji w ramach „Dnia otwartego”.
Obchody uświetniła także orkiestra dolnośląskiego garnizonu Policji, która na zakończenie wykonała dodatkowo pokaz musztry paradnej.

Wkrótce szersza relacja oraz materiały filmowe
z przemówieniami zaproszonych gości i występem orkiestry.