Kolejna, policyjna krew - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Kolejna, policyjna krew

Kolejne litry krwi oddali w środę (10.07) młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku. Osoby, które rozpoczynają dopiero swoją policyjną karierę chcą także w takiej formie służyć społeczeństwu, czyli nam wszystkim, zgodnie z hasłem „Pomagać i chronić.

Policjanci oddający krew podkreślają że taki gest jest wpisany w etos zawodu policjanta, którego powołaniem jest służba społeczeństwu. Policjanci chcą promować bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Wśród mundurowych oddających krew, kilka osób zrobiło to po raz pierwszy w życiu.
Pierwszy strach przed igłą i strzykawką bardzo szybko ustępuje miejsca satysfakcji, że w taki właśnie sposób można pomóc innym, a czasami być może również uratować życie.