Litewscy policjanci w terenie - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Litewscy policjanci w terenie

Policjanci ze Szkoły Policji Litwy w mastacai niedaleko Kowna kontynuują wizytę w słupskiej Szkole Policji. W ostatnich dniach mieli możliwość zapoznania się z pracą policjantów w terenie. Wizyta odbywa się w ramach unijnego programu „Erasmus +”.

Dwutygodniowy pobyt litewskich gości w słupskiej Szkole Policji ma na celu poznanie systemu szkolenia nowych policyjnych kadr, w tym szczególnie młodych policjantów szkolenia zawodowego podstawowego, którzy rozpoczynają dopiero swoja przygodę z mundurem. Warto podkreślić, że litewscy policjanci są również słuchaczami szkolenia zawodowego podstawowego i także oni rozpoczynają dopiero swoją przygodę z mundurem.

Program pobytu, oprócz zajęć dydaktycznych przewiduje także obserwację codziennej służby patrolowej policjantów pionu prewencji oraz ruchu drogowego pełniących służbę na ulicach Słupska i w miejscowościach powiatu słupskiego. Litewscy policjanci towarzyszyli między innymi patrolom ruchu drogowego obserwując podejmowane przez nich czynności. W słupskiej Komendzie Miejskiej mogli zapoznać się z pracą na stanowisku dyżurnego jednostki oraz zobaczyć jak funkcjonuje Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych.
Wizyta litewskich gości w słupskiej Szkole Policji zakończy się na początku przyszłego tygodnia.