Policyjna pomoc całą dobę - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Policyjna pomoc całą dobę

Na pomoc policjantów można liczyć nawet w najmniej oczekiwanych momentach - przekonał się o tym kierowca jednego z pojazdów uczestniczącego w zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 11 w Ustroniu Morskim. Bezpośrednio po zdarzeniu z pomocą ruszył jeden w wykładowców, który przejeżdżał obok miejsca zdarzenia.

Widząc zdarzenie wykładowca słupskiej Szkoły Policji i jednocześnie ratownik medyczny st.sierż. Aleksander Ziobro przystąpił do udzielania pomocy poszkodowanemu kierowcy, który miał uszkodzony łuk brwiowy, a także odczuwał bolesność kręgosłupa i klatki piersiowej. Po przeprowadzaniu badania wstępnego wdrożył odpowiednie procedury przy wykorzystaniu środków z torby ratowniczej strażaków, którzy szybko przybyli na miejsce zdarzenia.

Wstępując do służby każdy z policjantów składa rotę ślubowania, której fragment brzmi następująco: „ […] ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. […] ”.
Rota tego ślubowania zobowiązuje każdego policjanta - bez względu, czy pełni w tym momencie służbę, czy nie -  do pomocy osobom, które znajduje się w stanie zagrożenia. W ten sposób wszyscy realizujemy hasło „Pomagać i chronić’.

fot.: miastokolobrzeg.pl