Niemiecko-polskie piłkarskie zmagania

Piłkarska reprezentacja Szkoły Policji w Słupsku wzięła udział w silnie obsadzonym Policyjnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza miasta Barnim pod Berlinem. Piłkarze ze Słupska byli jedynym polskim zespołem wśród kilkudziesięciu startujących drużyn.

Udział polskiej reprezentacji to jeden z efektów prowadzonej od ponad dwudziestu lat współpracy pomiędzy policyjnymi Szkołami w Słupsku i Oranienburgu pod Berlinem. Oprócz wzajemnej wymiany kadry dydaktycznej i słuchaczy współpraca obejmuje także wymiar sportowy, w ramach którego policjanci uczestniczą też między innymi w imprezach biegowych, rozgrywkach piłki nożnej i zawodach strzeleckich.

W trakcie rozgrywek reprezentacja polskich policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku zajęła w ostatecznej klasyfikacji 12. miejsce wśród 40 startujących drużyn. W słupskiej drużynie zagrali: Beata Kołodyńska, Anna Synak, Szymon Dąbrowski, Wojciech Gołaszewski, Daniel Kenc, Piotr Krzeszowski, Michał Miskis, Piotr Wąsik, Mirosław Zarzecki (bramkarz).
Wspólne uczestnictwo w imprezach sportowych, oprócz integracji policjantów obu państw sprzyja także wymianie doświadczeń z codziennej służby, w tym także ze wspólnych służb w polsko-niemieckich patrolach na terenie przygranicznym w Polsce i w Niemczech.