"Bezpieczne fale przygody" - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

"Bezpieczne fale przygody"

Słuchacze i wykładowcy Szkoły Policji w Słupsku zaprezentowali cykl pokazów podczas festynu „Bezpieczne fale przygody” zorganizowanego przez Słowiński Park Narodowy. W Rąbce niedaleko Łeby policjanci zaprezentowali między innymi techniki obezwładniania niebezpiecznych osób..

Słuchacze i wykładowcy zaprezentowali pokaz stosowania siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego oraz dodatkowo wykorzystanie pałki Tonfa. Po zakończonej prezentacji dzieci i młodzież mogli sami sprawdzić poziom swojej tężyzny fizycznej między innymi poprzez wykonywanie uderzeń w specjalne tarcze trzymane przez policjantów.

Jak zwykle również dużym zainteresowaniem cieszyły się policyjne kajdanki, które mogli przez chwile zakładać sobie uczestnicy festynu. Na kolejnych stanowiskach można było uzyskać ślady własnych linii papilarnych, a także przekonać się jak widzi człowiek w stanie nietrzeźwości - było to możliwe po założeniu specjalnych alkogogli.

Udział policjantów w imprezie to efekt wieloletniej współpracy między Szkołą Policji i Słowińskim Parkiem Narodowym. W ramach tej współpracy członkowie Drużyny Specjalnej WOPR ze Szkoły Policji kształcili między innymi strażników Parku w zakresie podejmowania interwencji wobec osób naruszających przepisy, a także w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobom tonącym.

Ładowanie odtwarzacza...