Polsko-niemiecka sportowa współpraca - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Polsko-niemiecka sportowa współpraca

Prowadzą wspólne szkolenia, ale współpraca ma także wymiar sportowy. Policjanci słupskiej Szkoły Policji na zaproszenie swoich kolegów ze szkoły Policji w Oranienburgu, wystartowali w biegach przełajowych, które zorganizowano w Poczdamie.

Policyjne szkoły z Oranienburga i Słupska współpracują ze sobą od ponad 20 lat. W ramach wzajemnych kontaktów prowadzona jest wymiana słuchaczy i wykładowców. Częścią tej współpracy jest także udział w imprezach sportowych, które odbywają się zarówno w Niemczech jak i w Polsce. Polscy policjanci startowali między innymi w Maratonie Berlińskim oraz w biegach przełajowych w Oranienburgu. Niemieccy policjanci natomiast kilkakrotnie brali już udział w organizowanym w Słupsku „Biegu Niepodległości”, czy odbywającym się w Jarosławcu „Biegu po plaży”.

W miniony weekend reprezentacja szkoły Policji wzięła udział w zorganizowanym w Poczdamie „Biegu zamkowym” na dystansie 10 kilometrów. Udział w biegu wzięło około 4.000 biegaczy, a wyniki naszych reprezentantów przedstawiają się następująco:

  224 miejsce -  Justyna Kamińska
  811 miejsce -  Marcin Jaworski
1340 miejsce -  Łukasz Kaźmierczak