Młodzież potrafi ratować - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Młodzież potrafi ratować

Kilkaset osób obserwowało zmagania w ramach kolejnej edycji Powiatowej Olimpiady Młodzieży w Udzielaniu Pierwszej Pomocy. Współorganizatorami tej imprezy są między innymi słupscy policjanci.

W oficjalnej inauguracji zmagań wziął udział Komendant Szkoły Policji insp. Jacek Gil oraz I. zastępca Komendanta Miejskiego mł.insp. Tomasz Majkowski. Udział w Olimpiadzie wzięły reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu słupskiego. Był to jednocześnie sprawdzian nabytej przez cały rok szkolny wiedzy i umiejętności. Każda reprezentacja uczestniczyła w pięciu konkurencjach obejmujących: resuscytację krążeniowo-oddechową; opatrywanie ran, złamań i oparzeń; układanie osób w pozycji bezpiecznej i przeciwwstrząsowej oraz udzielanie pomocy osobie z zadławieniem. W ostatecznej rywalizacji triumfowała reprezentacja uczniów z Kobylnicy.

Policjanci zaprezentowali w tym roku między innymi wykorzystanie w działania psa służbowego. Młodzi ludzie za pomocą specjalnego rękawa mogli przekonać jak dużą siłą dysponuje policyjny pies. Był także pokaz tresury i wyszkolenia policyjnych czworonogów.