Uczelniana odznaka dla Komendanta Szkoły

Data publikacji 24.05.2019

Kapituła Wyróżnień Honorowych Akademii Pomorskiej w Słupsku przyznała Odznakę "Za zasługi dla uczelni" Komendantowi słupskiej Szkoły Policji insp. Jackowi Gilowi. Wręczenie odbyło się podczas gali jubileuszu 50-lecia istnienia Akademii Pomorskiej.

Uroczystość odbyła się w Sali Filharmonii „Sinfonia Baltica”. W gali uczestniczyli przedstawiciele świata nauki, administracji rządowej, samorządowej oraz szefowie firm współpracujących z uczelnią. Wręczenie medali odbyło się w obecności Senatu Uczelni. Insp. Jacek Gil odebrał Odznakę z rąk Rektora Akademii Pomorskiej dr hab.inż.,prof. AP Zbigniewa Osadowskiego.

Szkoła Policji i Akademia Pomorska umowę o współpracy podpisały 16 marca 2005 roku. Pod dokumentem złożyli wówczas podpisy: Rektor uczelni dr hab. Danuta Gierczyńska i Komendant Szkoły insp. Stanisław Bukowski.
W ramach współpracy pomiędzy instytucjami zorganizowano wiele seminariów i konferencji naukowych, a także wymiany studentów. Cykliczne konferencje poświęcone były między innymi prewencji kryminalnej, a obecnie - szeroko pojętej pierwszej pomocy i ratownictwu medycznemu.

Podpisanie umowy o współpracy między Uczelnią i Szkołą - 16 marca 2005 roku