Międzynarodowe spotkanie w Redzikowie

W spotkaniu informacyjnym poświęconym działalności amerykańskiej bazy w Redzikowie uczestniczył Komendant Szkoły Policji w Słupsku insp. Jacek Gil. Spotkanie z udziałem amerykańskich i polskich służb mundurowych skierowane było do mieszkańców gminy Słupsk, a w szczególności mieszkańców sąsiadującego z Bazą Redzikowa.

Cel spotkania to przedstawienie mieszkańcom wielu aspektów funkcjonowania Bazy i odpowiedź na zadawane pytania. Przedstawiciele strony amerykańskiej przygotowali stanowiska dotyczące między innymi wpływu Bazy na środowisko, a także wielu innych aspektów istotnych z punktu widzenia mieszkańców najbliższych miejscowości.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele służb mundurowych, którzy na co dzień współpracują z Batalionem Ochronny Bazy i jego amerykańskim komponentem. Obecni byli między innymi przedstawiciele słupskiej Szkoły Policji, Komend Miejskich: Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Słupsk.

• Rozmowy kuluarowe przez rozpoczęciem spotkania.
  • Powitanie uczestników przez Dowódcę komponentu amerykańskiego Bazy.
  • W spotkaniu wziął udział Komendant Szkoły Policji w Słupsku.
  • Rozmowy w czasie spotkania.
  • Rozmowy w gronie policjantów i strażaków.
  • Wspólne zdjęcie organizatorów i uczestników.
  • Plansza: wpływ Bazy na środowisko.
  • Plansza: użytkowanie przestrzeni wokół bazy.
  • Plansza: przewóz pocisków przechwytujących.