Konferencja i policyjne nowości - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Konferencja i policyjne nowości

Przedstawiciele Szkoły Policji w Słupsku uczestniczyli w tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Europoltech 2019. Podczas imprezy zaprezentowano między innymi nowoczesny sprzęt policyjny.

Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa to okazja do poznania najnowszych trendów w zwalczaniu cyberprzestępczości i zagrożeń terrorystycznych. Odrębna część poświęcona jest zwiększaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez między innymi wprowadzenie do policyjnej służby najnowszego wyposażenia, w tym także nowoczesnych radiowozów patrolujących polskie drogi.

Podczas tegorocznych targów zaprezentowano również prototypową modyfikację dotychczasowego oznakowania radiowozów. Do znanych już barw niebiesko-srebrnych dodano odblaskowe seledynowe pasy. Jest to testowe oznakowanie, które posiadają wybrane modele. Po zakończeniu okresu próbnego i zebraniu doświadczeń zostanie podjęta decyzja w sprawie ewentualnego wzbogacenia policyjnego oznakowania floty pojazdów.

Warszawskim targom towarzyszyła także policyjna konferencja „Innowacje w bezpieczeństwie w dobie współczesnych zagrożeń”. Wzięli w niej udział między innymi przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Komendy Głównej Policji, Komendanci Wojewódzcy oraz Komendanci Szkół Policji, a także przedstawiciele resortów cyfryzacji, finansów i obrony narodowej. Szkołę Policji w Słupsku reprezentował Komendant insp. Jacek Gil oraz przedstawiciele kadry kierowniczej pionu logistycznego: mł.insp. Jarosław Makowski; podinsp. Ireneusz Charko oraz nadkom. Monika Nosko.

  • Policyjne pojazdy z charakterystycznymi seledynowymi pasami.
  • Policyjny mercedes furgon z dodatkowymi seledynowymi pasami.
  • Radiowóz Kia Ceed z testowym, seledynowym oznakowaniem.
  • Na zdjęciu, przy radiowozie stoją Komendanci Szkół Policji: w Słupsku - inspektor Jacek Gil i w Katowicach - inspektor Rafał Kochańczyk.
  • Szef sekcji wspomagającej podinspektor Ireneusz Charko przy jednym z radiowozów.
  • Szefowie komórek logistycznych Szkoły Policji w Słupsku podczas zwiedzania targowych ekspozycji.
  • Specjalistyczny, policyjny pojazd do przewożenia niewybuchów.
  • Policyjny radiowóz z dodatkowymi seledynowymi pasami.
  • Podczas targów oprócz klasycznie oznaczonych radiowozów, zaprezentowano także nieoznakowane policyjne pojazdy.