Dzieci i młodzież zainteresowani Policją - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Dzieci i młodzież zainteresowani Policją

Policyjny sprzęt i wyposażenie, a także wyposażenie Wojska Polskiego i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego można było zobaczyć podczas kolejnego „Dnia otwartego”, który odbył się w słupskiej Szkole Policji. Zwiedzanie, niedostępnego zazwyczaj dla osób postronnych kwartału miasta to propozycja aktywnego spędzenia czasu przez dzieci i młodzież.

Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z wieloma policyjnymi urządzeniami i wyposażeniem specjalnym, jakim dysponują policjanci pełniący służbę. Oprócz samych prezentacji można było także zobaczyć praktyczny pokaz wyszkolenia, który zaprezentowali słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego - musztrę pododdziałów zwartych i ćwiczenia na jednej z sal gimnastycznych.
Odwiedzający szkołę mogli także zobaczyć jakim sprzętem dysponują policjanci ruchu drogowego i jak wygląda wyposażenie walizki kryminalistycznej. Każdy chętny mógł otrzymać także ślady własnych linii papilarnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też pojazdy specjalistyczne, wojskowa broń oraz samochód wysokiej mobilności, czyli popularny Hummer, wystawiony przez Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie.
Własne stoisko wraz ze sprzętem przygotowało słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, którego członkowie nie tylko demonstrowali sprzęt, ale też mówili o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania ze zbiorników wodnych.