Piknik z licealistami

Prezentowali policyjne wyposażenie a także opowiadali o policyjnej służbie - wykładowcy słupskiej Szkoły Policji wraz z kolegami i koleżankami z Komendy Miejskiej wzięli udział w pikniku przygotowanym przez słupskie Liceum Akademickie.

Piknik w zamyśle organizatorów miał przybliżyć młodzieży specyfikę służby w formacjach mundurowych i zachęcić ich, aby po ukończeniu szkoły średniej wstąpili do wybranej przez siebie formacji mundurowej.
Wykładowcy Szkoły Policji zaprezentowali młodym ludziom część wyposażenia jakim dysponują policjanci ruchu drogowego, w tym między innymi sprzęt do oznaczenia miejsca zdarzenia drogowego i przenośne testery trzeźwości nazywane przez kierowców „latarkami”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też alkogoogle, czyli specjalnie przygotowane okulary, które zniekształcały wi8dziany obraz w sposób podobny do tego jaki widzą osoby po spożyciu alkoholu. Uczniowie mogli także przymierzyć wyposażenie osobiste policjanta pododdziału zwartego oraz poznać budowę automatycznej wyrzutni granatów łzawiących. Część policyjną pikniku uzupełniły pokazy wyszkolenia psów służbowych przygotowane przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji.

• Wyposażenie radiowozu policji drogowej.
  • Stoisko przygotowane przez wykładowców Szkoły Policji w Słupsku.
  • Licealiści zakładają alkogoogle.
  • Na stoisku Szkoły Policji rozdawane były także ulotki.
  • Próba chodzenia licealistów z założonymi alkogooglami.
  • Policjant z dzieckiem przy automatycznej wyrzutni granatów łzawiących.
  • Automatyczna wyrzutnia granatów łzawiących, policjant i kolejne dziecko na platformie wyrzutni.
  • Pokaz wyszkolenia policyjnego psa służbowego.