Praktyki słuchaczy w Lubuskiem - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Praktyki słuchaczy w Lubuskiem

Trwa kolejna edycja praktyk terenowych słuchaczy słupskiej Szkoły Policji. Młodzi policjanci, którzy wkrótce ukończą szkolenie zawodowe podstawowe, mogą sprawdzić w praktyce zdobytą wiedze i umiejętności.

Nie tylko na Pomorzu Środkowym spotkać można młodych policjantów ze Słupska. Oprócz nadmorskich miast, słuchacze pełnią również służby w Wielkopolsce i w Lubuskiem. W ramach takich praktyk słuchacze uczestniczyli w przygotowaniu, a następnie zabezpieczeniu maratonu w Dębnie.

Młodzi policjanci monitorowali miejsca, w których mogły być pozostawione niebezpieczne dla biegaczy przedmioty i pojazdy, a następnie zabezpieczali imprezy towarzyszące, bieg główny oraz zakończenie maratonu na scenie. W trakcie tych działań podejmowane były interwencje, należało kierować ruchem i podejmować wspólne działania w ramach plutonu.