Coraz więcej policyjnej krwi - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Coraz więcej policyjnej krwi

Data publikacji 10.04.2019

Już kolejny raz w tym roku grupa policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku oddała honorowo krew. Co kilka tygodni kilkadziesiąt osób w policyjnych mundurach dzieli się tym życiodajnym płynem. Donatorów jest coraz więcej.

Policyjne donacje są tym cenniejsze, że wśród osób oddających krew, wiele robi to po raz pierwszy w życiu. Widać to było szczególnie podczas ostatniego zbiorowego wyjścia, gdy niektórzy słuchacze po raz pierwszy zasiadali na fotelach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Pierwszy strach bardzo szybko ustępował miejsca satysfakcji, że w taki właśnie sposób można pomóc innym, a czasami być może również uratować życie.

Osoby, które po raz pierwszy oddały krew otrzymały także Książeczki Honorowego Krwiodawcy. Natomiast słuchacze, którzy oddali krew w słupskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przynajmniej dwukrotnie mogli otrzymać dodatkowo Kartę Identyfikacyjną Grupy Krwi. Dokument ten umożliwia oddawanie i pobieranie krwi bez wcześniejszych badań wstępnych, co w sytuacjach krytycznych może nawet uratować życie.

Honorowe oddawanie krwi przez policjantów jest wpisane w etos służby, której powołaniem jest służba społeczeństwu zgodnie z hasłem „Pomagamy i chronimy”. Tej właśnie służby uczymy kolejne pokolenia młodych policjantów już 74 lata.

Ostatnia akcja przyniosła łącznie 12,1 litra krwi oddanej przez 27 policjantów.
Kolejna akcja już 24 kwietnia.