Kryminalna rywalizacja, dzień 1 - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Kryminalna rywalizacja, dzień 1

Data publikacji 08.04.2019

Policjanci pionu kryminalnego ze wszystkich komend powiatowych i miejskich województwa pomorskiego rywalizują w słupskiej Szkole Policji o miano najlepszych. Są to wojewódzkie eliminacje do konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2019 roku”.

Celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia swoich kwalifikacji zawodowych. Pierwszy dzień zmagań upłynął pod znakiem testu wiedzy oraz sprawdzianu umiejętności praktycznych w zakresie taktyki i techniki interwencji (zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy.

Każda komenda miejska i powiatowa Policji zgłosiła po jednej drużynie w skład której weszli: policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki oraz policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.
Najlepsza drużyna wyłoniona podczas zmagań w Słupsku będzie reprezentować pomorski garnizon Policji w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile na początku czerwca.

We wtorek (9.04) odbył się kolejny dzień zmagań. (zobacz relację)