Pierwszy dzień wiosny w Szkole Policji - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Pierwszy dzień wiosny w Szkole Policji

Policyjny sprzęt i wyposażenie, a także wyposażenie Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego można było zobaczyć podczas „Dnia otwartego”, który odbył się w słupskiej Szkole Policji. Zwiedzanie, niedostępnego zazwyczaj dla osób postronnych kwartału miasta zorganizowano w pierwszym dniu wiosny jako propozycję spędzenia czasu wolnego przez dzieci i młodzież.

Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z wieloma policyjnymi urządzeniami i wyposażeniem specjalnym, jakim dysponują policjanci pełniący służbę. Oprócz samych prezentacji można było także zobaczyć praktyczny pokaz wyszkolenia, który zaprezentowali słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego - musztrę pododdziałów zwartych i ćwiczenia na jednej z sal gimnastycznych.
Odwiedzający szkołę mogli także zobaczyć jakim sprzętem dysponują policjanci ruchu drogowego i jak wygląda wyposażenie walizki kryminalistycznej. Każdy chętny mógł otrzymać także ślady własnych linii papilarnych.
Szczególnie do wyobraźni osób posiadających prawo jazdy przemówiły „alkogoogle”. Dopiero po ich założeniu można było przekonać się, jak widzi osoba która spożyła alkohol i postawiła prowadzić pojazd.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też pojazdy specjalistyczne Państwowej Straży Pożarnej oraz wojskowa broń oraz samochód wysokiej mobilności, czyli popularny Hummer, wystawiony przez Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie.
Własne stoisko wraz ze sprzętem przygotowało słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, którego członkowie nie tylko demonstrowali sprzęt, ale też mówili o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania ze zbiorników wodnych.

Pierwszy dzień wiosny w słupskiej Szkole Policji był ciekawą propozycją spędzenia wolnego czasu bez zajęć dydaktycznych w szkołach. Dzieci i młodzież mogły z innej perspektywy zobaczyć różne służby, które są odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo, a także pomagają w sytuacjach krytycznych. W organizacji przedsięzwięcia wsparły nas następujące jednostki:

  • Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie (więcej...)
  • Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku (więcej...)
  • Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Słupsku (więcej...)

Na kolejne odwiedzenie naszej Szkoły zapraszamy 7 maja.