Piękniejsza strona Policji - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Wideo

Piękniejsza strona Policji

Mówią o sobie, że ich obecność łagodzi obyczaje, na męską część słuchaczy wpływają motywująco - kobiety w Policji. W słupskiej Szkole Policji wśród słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego panie stanowią kilkanaście procent składu osobowego.

Regulamin służby w Policji nie rozgranicza osób pod względem płci. Zarówno kobiety jak mężczyźni, już na etapie postępowania kwalifikacyjnego muszą spełnić te same wymagania. Takie same są testy psychologiczne, testy sprawnościowe czy testy wiedzy. Również w samej służbie nie ma rozgraniczenia na kobiety i mężczyzn.
Męska część słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku zgodnie twierdzi, że obecność w ich plutonach pań wpływa motywująco. Młode policjantki przyznają natomiast, że wspólna nauka z kolegami daje im szanse pokazania, że w policyjnym rzemiośle kobiety sprawdzają się tak samo dobrze a w niektórych wypadkach nawet lepiej.

Wśród słuchaczy słupskiej Szkoły Policji panie stanowią - w zależności od kursu - od 15 do 25 procent stanu osobowego. Dla porównania: w Niemczech kobiety stanowią około 30 procent całego składu osobowego Policji, a na Litwie - 25 procent.
W przypadku kadry słupskiej Szkoły Policji panie w mundurach stanowią 18 procent, natomiast w przypadku pracowników cywilnych - ponad 70 procent.

Z okazji Dnia Kobiet życzenia wszystkim Paniom złożył także Komendant Główny Policji gen.insp. dr Jarosław Szymczyk.

Ładowanie odtwarzacza...