Ogólnopolski festiwal "100 lat Policji" - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Ogólnopolski festiwal "100 lat Policji"

Rok 2019 to szczególny czas w historii naszej formacji. To właśnie w tym roku obchodzimy okrągłą 100. rocznicę powołania Policji Państwowej, którą chcemy uczcić poprzez różne wydarzenia.

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku organizuje eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”. Zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu. Termin zgłaszania prac mija 22 marca.

Konkurs pod nazwą Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” jest jednym z elementów działań promocyjno-edukacyjnych Policji w ramach obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej przypadającej w 2019 roku.

Celem konkursu jest upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji, a także kształtowanie pozytywnych postaw niezbędnych w integracji społeczności policyjnej przez uczestnictwo w wydarzeniach o charakterze artystycznym. Konkurs przeznaczony jest dla amatorów i przewiduje cztery kategorie konkursowe:

 • sceniczną,
 • literacką,
 • audiowizualną,
 • plastyczną.

Konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacji - organizowanych na poziomie wojewódzkim oraz finału - organizowanego na poziomie ogólnopolskim. Uczestnikami konkursu mogą być:

 • policjanci,
 • pracownicy Policji,
 • rodziny policjantów i pracowników Policji,
 • uczniowie klas mundurowych,
 • członkowie stowarzyszeń związanych z Policją,
 • kółka zainteresowań prowadzone przez policjantów lub pracowników Policji,
 • kółka zainteresowań, których członkami są: policjanci, pracownicy Policji, rodziny policjantów i pracowników Policji.

W edycji ogólnopolskiej wezmą udział finaliści etapów wojewódzkich, a zwycięzcy konkursu finałowego zaproszeni będą na centralne obchody Święta Policji, które odbędą się w lipcu w Warszawie, gdzie zostaną wręczone im nagrody.

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku do dnia 22 marca. Szczegóły przedsięwzięcia zawarte są w poniższym regulaminie.