Kilkadziesiąt tysięcy godzin służby na ulicach - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Kilkadziesiąt tysięcy godzin służby na ulicach

Ponad 28 tysięcy godzin służby w ubiegłym roku na ulicach polskich miast - tyle czasu trwały pierwsze praktyki zawodowe młodych policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku. To wymierny wkład w poprawę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W ubiegłym roku słuchacze Szkoły Policji w Słupsku pełnili służby przez 28.200 godzin na terenie województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Łącznie w praktykach uczestniczyło prawie 800 słuchaczy. Młodych policjantów patrolujących ulice można było spotkać między innymi na terenie Trójmiasta, Poznania, Międzyrzecza, Koszalina i Słupska.

Największe natężenie służb w 2018 roku miało miejsce w Słupsku, gdzie słuchacze na ulicach miasta pełnili patrole przez 3,5 miesiąca. Każdego dnia na ulicach Słupska znajdowało się co najmniej 22 dodatkowych policjantów. Podobnie było w innych miastach, gdyż w ramach tygodniowych praktyk zawsze kierowany jest jeden lub dwa plutony.

Praktyki zawodowe młodych policjantów odbywają się pod koniec szkolenia zawodowego podstawowego, które musi przejść każdy nowo wstępujący do służby funkcjonariusz. Słuchacze dysponują już wtedy niezbędną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami, które można zweryfikować podczas normalnej służby, głównie w patrolach pieszych. Dowódcą każdego z takich patroli jest policjant z jednostki terenowej, który zna specyfikę terenu i w odpowiedni sposób potrafi ukierunkować działania młodych funkcjonariuszy.

Dzięki wspólnym patrolom Komisariaty Policji mogą wysłać w teren więcej patroli, widok większej liczby policjantów jest także pozytywnie odbierany przez mieszkańców.

  • Służby młodych policjantów w miastach Pomorza, Wielkopolski i Lubuskiego