Lodowa prewencja - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Lodowa prewencja

W trakcie służby uczy młodych policjantów Szkoły Policji w Słupsku zagadnień prewencji i ruchu drogowego. Po służbie, w czasie wolnym, jest prezesem Białogardzko-Koszalińskiego Klubu Płetwonurków „North Divers”. Podkom. Igor Jeżyna wspólnie z kolegami z klubu oraz strażakami zorganizował kolejne „lodowe szkolenie”.

W centrum Białogardu na jednym ze stawków przeprowadzili już kolejne zajęcia pokazowe dla dzieci i młodzieży. Policjant wspólnie ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej pokazywał jak należy zachowywać się w sytuacji gdy załamie się pod nami lód i wpadniemy do wody.

Podczas pokazów podkom. Jeżyna wcielił się w rolę osoby, która nagle znalazła się w wodzie. Przy pomocy kolegów z klubu płetwonurkowego i strażaków zaprezentowano kilka sposobów pomocy osobie, która wpadła do wody. Pokazano jak wykorzystać do tego celu sznurek, sanki czy gałąź. Strażacy pokazali także jak można posłużyć się rzutką, wężem wypełnionym powietrzem i saniami lodowymi.

Zajęcia obserwowały grupy przedszkolaków i uczniów, którzy od przyszłego tygodnia rozpoczynają ferie zimowe. Policyjne hasło „Pomagać i chronić” tym razem miało wymiar lodowej prewencji.

Ładowanie odtwarzacza...