Aktualności

Policyjny wolontariat

Młodych policjantów ze słupskiej Szkoły Policji można systematycznie spotkać w korytarzach i salach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. W ramach policyjnego wolontariatu odwiedzają oni małych pacjentów, z którymi razem bawią się, rysują a czasami również czytają bajki.

W środowe popołudnia młodzi policjanci, po zakończonych zajęciach, jadą w czasie wolnym na Oddział Dziecięcy, by spotykać się z dziećmi. Jak sami mówią, robią to z potrzeby serca, gdyż wielu z nich, na czas szkolenia w Słupsku zostawiło w rodzinnych domach dzieci w podobnym wieku.
Policjanci mówią również, że jest to ich przykład na to, w jaki sposób można służyć społeczeństwu. Często zdarza się, że spotkania przekształcają się we wspólną zabawę dzieci, policjantów i rodziców, którzy w tym czasie odwiedzają swoje pociechy.

Mali pacjenci zapominają przynajmniej przez chwilę o tym, że przebywają w szpitalu. Wyrabiają sobie także wizerunek policjanta, który może być przyjacielem i osobą, której można zaufać a nie jedynie osobą nakładającą mandat. Dodatkowo podczas ostatniej wizyty policjanci podzielili się także słodyczami, które otrzymali w zamian za honorowo oddaną krew. Istotne jest również budowanie pozytywnych relacji społecznych związanych z policyjną inicjatywą wolontariatu.

Powrót na górę strony