Policjanci wrkęceni w pomoc - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Policjanci wrkęceni w pomoc

Kolejny raz policyjni wolontariusze ze Szkoły Policji w Słupsku okazali swoje wielkie serce. Tym razem włączyli się w akcję pomocy dla 10-latka z powiatu bytowskiego - Kuby Jankowskiego.

Akcja, do której dołączyli się młodzi policjanci polega na zbiórce plastikowych nakrętek, zużytego sprzętu elektronicznego oraz baterii. Wolontariusze w niebieskich mundurach zebrali kilka worków nakrętek, które sprzedane w punkcie recyklingu przyniosą kwotę przeznaczoną na nierefundowaną operację Kuby Jankowskiego z miejscowości Świątkowo w powiecie bytowskim.

10-latek cierpi od urodzenia na przepuklinę oponowo-rdzeniową, a także inne schorzenia, które uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie, w tym nawet samodzielne chodzenie. Aby zapobiec nawrotowi zniekształcenia stóp konieczna jest, nierefundowana operacja, która pomoże Kubie w dalszej nauce samodzielnego chodzenia.
Szczegóły akcji, do której może przyłączyć się każda osoba znajdują się tutaj: artykuł Głosu Pomorza