Pobiegli i współorganizowali III. Kross Górski

Grupa policjantów słupskiej Szkoły Policji wystartowała w trzeciej edycji biegu „Kross Górski z Komandorkiem”. Dla uczestników przygotowano też wystawę policyjnego sprzętu.

Trasa biegu wiodła duktami miejskiego Lasku Południowego. Start i meta zlokalizowane były na uilcy Leśnej, na terenie parafii pw. św. Jana Kantego. W kilku miejscach biegacze musieli zmierzyć się ze stromymi podbiegami, które mocno utrudniły rywalizację. Oprócz nich oddzielną trasę pokonywali równolegle kijkarze nordic walking.
Wśród biegaczy obecna była drużyna wykładowców i słuchaczy, a w grupie nordic walking wystartowała przedstawicielka kierownictwa Szkoły.

Wykładowcy kilku zakładów dydaktycznych przygotowali również stoisko ze sprzętem policyjnym, ratowniczym oraz wyposażeniem pododdziału zwartego. Każdy uczestnik biegu oraz kibice mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a także sprawdzić jak w praktyce działa miernik trzeźwości.

Cały dochód z imprezy został przekazany do słupskiego Hospicjum.

Film III. Kross Górski

Pobierz plik III. Kross Górski (format mp4 - rozmiar 21.67 MB)