Krew policyjnych donatorów - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Krew policyjnych donatorów

Kolejna grupa policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku oddała honorowo krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. To kolejne litry życiodajnego płynu oddane w ramach akcji „Nasza krew - nasza Ojczyzna”.

Duże zaangażowanie policjantów w akcję oddawania krwi to przede wszystkim poczucie odpowiedzialności i służby. Młodzi ludzie chcą też pokazać, że służba na rzecz drugiego człowieka może mieć również wymiar dzielenia się sobą, a w niektórych przypadkach - także ratowania życia.

Policjanci, którzy zdecydowali się na oddanie krwi, zrobili to w większości po raz pierwszy - jak sami mówią, w ten sposób także chcą służyć innym. Jest przy tym wiele emocji, gdyż policyjna młodzież, nie zawsze wie, że oddanie krwi nie wiąże się praktycznie z żadnym bólem. Po pierwszej chwili strachu na twarzy policjantów maluje się satysfakcja, że w ten sposób pomagają innym ludziom.

Donatorzy w policyjnych mundurach chcą, by życiodajny płyn wykorzystywany był tam, gdzie ludzie w stanach zagrożenia życia potrzebują go najbardziej. Ostatnie wyjście policjantów przyniosło prawie 15 litrów krwi.

Akcja „Nasza krew - nasza Ojczyzna” objęta jest honorowym patronatem  Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego, Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.