Z młodzieżą o pierwszej pomocy - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Z młodzieżą o pierwszej pomocy

Jak udzielać pierwszej pomocy osobie, która nagle zasłabła, a także co zrobić w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia - postępowanie w takich sytuacjach omawiał w uczniami ze Szkoły w Sławsku w powiecie sławieńskim wykładowca Szkoły Policji.

Zajęcia z podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i młodzieży w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sławsku zrealizował sierż. Andrzej Pawlukanis. Popularyzacja wśród dzieci i młodzieży od najmłodszych lat umiejętności niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej jest niezmiernie ważnym aspektem szeroko rozumianej edukacji.

Zagadnieniami poruszanymi podczas zajęć z uczniami było między innymi postępowanie przy zakrztuszeniu, zasłabnięciu, zatrzymaniu krążenia, złamaniu, tamowanie krwotoku, zawiadamianie odpowiednich służb ratunkowych. Wizyta policyjnego wykładowcy spotkała się z głębokim zainteresowaniem wśród uczniów, którzy aktywnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zorganizowanych na dla nich zajęciach.