Słupscy jurorzy na turnieju w Katowicach - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Słupscy jurorzy na turnieju w Katowicach

W komisji sędziowskiej i zespole ekspertów zasiadała trójka wykładowców słupskiej Szkoły Policji w trakcie tegorocznej edycji konkursu „Dzielnicowy Roku”. Już tradycyjnie zawody zorganizowała i przeprowadziła Szkoła Policji w Katowicach.

W zakończonej w miniony piątek XI. edycji konkursu ma najlepszego dzielnicowego w jednej komisji sędziowskich zasiadali: st.asp. Toamsz Gornowicz oraz asp. Paweł Besaraba, natomiast  w zespole ekspertów pracował podinsp. Rafał Fortuński.
Przy organizacji wszystkich ogólnopolskich zawodów policjantów służb prewencyjnych przyjęto zasadę, że w komisjach sędziowskich - oprócz organizatorów - zasiadają również przedstawiciele innych szkół policyjnych.

W ostatecznej klasyfikacji tytuł Dzielnicowego Roku przypadł st. sierż. Adrianowi Piechulskiemu z KWP w Katowicach, II. miejsce zajął mł.asp. Dominik Para z KWP w Krakowie, a miejsce III - st.sierż. Damian Łabędź również z KWP w Krakowie.
W tym roku po raz pierwszy w historii turnieju wyłonieni zostali także najlepsi kierownicy rewirów dzielnicowych. Najlepszym okazał się mł. asp. Daniel Romańczyk z KWP w Olsztynie przed asp. Iwoną Karżewicz z KWP Poznań i asp.szt. Adamem Ławrynowiczem z KWP Białystok.

Zmaganiom o tytuł najlepszego dzielnicowego towarzyszyła też narada służbowa  naczelników Kierownictwa Biura Prewencji KGP, Wydziałów Prewencji Komend wojewódzkich i Komendy Stołecznej, przedstawicieli Szkół Policji oraz wojewódzkich koordynatorów do spraw dzielnicowych. W naradzie tej uczestniczył również przedstawiciel słupskiej Szkoły Policji - mł.insp. Maciej Kalinowski, kierownik Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.

  • Finał XI. edycji konkursu "Dzielnicowy Roku" - Szkoła Policji w Katowicach

  • Narada służbowa Naczelników Wydziałów Prewencji