Siódme poty na ławeczce - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Siódme poty na ławeczce

Emocje i gorący doping towarzyszyły Mistrzostwom Szkoły Policji w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Do rywalizacji stanęli młodzi policjanci - słuchacze szkolenia podstawowego.

Do rywalizacji stanęło 16 zawodniczek oraz 22 zawodników. W trakcie mistrzostw zawodnicy rywalizowali ze sobą leżąc na płaskiej ławeczce. Każdy siłacz miał do wykorzystania trzy próby, przed każdą z nich deklarował, jaki ciężar chce „wycisnąć”. Po pierwszym zadeklarowanym ciężarze, kolejne mogą być tylko większe, nie można pozostać na tym samym poziomie lub dokonać zmniejszenia wagi obciążników.
Na komendę sędziego „start” zawodnik unosił sztangę ze stojaków i zaczynał próbę. Gdy gryf sztangi dotknął klatki piersiowej zawodnik musiał dokonał pełnego wyprostu ramion w stawach łokciowych. W trakcie „wyciskania” nie można było również dotknąć sztangą stojaka.

Liczba zdobytych punktów określana była za pomocą formuły Wilks`a. W formule tej wynik podniesionego ciężaru mnożony jest przez współczynnik odpowiedni do wagi zawodnika. Taki sposób liczenia punktów stosowany jest od 1997 roku podczas wszystkich imprez organizowanych przez Międzynarodową Federację Podnoszenia Ciężarów.
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród policjantów, którzy przybyli licznie na salę gimnastyczną. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Wyniki uzyskane przez najlepszych zawodników przedstawiają się następująco:

Kobiety

  • 1 miejsce post. Dorota Kozicka - KPP Świdwin
  • 2 miejsce post. Małgorzata Labuda - OPP Szczecin`
  • 3 miejsce post. Anna Woźna - KPP Kłodzko
  • 4 miejsce post. Magdalena Chojnacka - KMP Siedlce

Mężczyźni

  • 1 miejsce post. Bartosz Czerwiński - KMP Szczecin
  • 2 miejsce post. Mariusz Salwin - OPP Gdańsk
  • 3 miejsce post. Mariusz Bernaczek - KPP Ząbkowice Śląskie
  • 4 miejsce post. Adrian Sławski - KPP Ciechanów