Sportowe pasje i sukcesy policjantów - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Sportowe pasje i sukcesy policjantów

Z sukcesami startują reprezentanci Szkoły Policji w Słupsku w ogólnopolskich imprezach sportowych. Rywalizacja prowadzona jest także między słuchaczami na terenie szkoły. Niektóre ze zmagań są bardzo widowiskowe.

Reprezentant Szkoły Policji w Słupsku mł.asp. Paweł Piotraschke wystartował w drużynie Komendy Głównej Policji podczas organizowanego w Lublińcu biegu przełajowego „Nóź Komandosa”. Wspólnie z kolegami z drużyny Łukaszem Oślizło i Jakubem Burghardem wywalczył drużynowo I. miejsce. Kolejna drużyna wystawiona przez KGP (Adam Thiel, Maciej Wojciechowski, Jacek Michulec) w uplasowała się na III. pozycji. Foto: lacom.rajce.idnes.cz

Wykładowcy biorą także udział w bardziej ekstremalnych biegach jak na przykład „Runmagedon”, gdzie wystartowała podkom. Anna Blumczyńska i podkom. Igor Jeżyna. W kolejnej tego rodzaju imprezie wykładowcy wystartują wspólnie ze słuchaczami.

Rozgrywki sportowe odbywają się również na terenie Szkoły Policji. Jedna z bardziej widowiskowych imprez to turniej o tytuł Najsilniejszego Policjanta i Najsilniejszej Policjantki, który cyklicznie organizowany jest na głównym placu apelowym Szkoły. W tym wypadku mundurowi rywalizują ze sobą w czterech konkurencjach: przeciąganie radiowozu, transport rannego policjanta, przetaczanie opon i „spacer dzielnicowego”.
Najlepszymi w tegorocznej edycji okazali się: post. Jagoda Posyniak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i post. Paweł Włodarczak z Oddziałów Prewencji Policji w Szczecinie. W najbliższym czasie kadra i słuchacze rywalizować będą w wyciskaniu sztangi leżąc.

Ładowanie odtwarzacza...

Ładowanie odtwarzacza...