Podziękowania od Marszałka Pomorskiego - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Podziękowania od Marszałka Pomorskiego

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku przedstawiciele słupskiej Szkoły Policji odebrali z rąk Marszałka Mieczysława Struka i członka Zarządu Województwa Pomorskiego Pawła Orłowskiego podziękowania za współorganizację letniej akcji „Pomorskie dla zdrowia”.

Podziękowania z  rąk Marszałka odebrała zastępca Komendanta Szkoły Policji mł.insp. Jolanta Buczyńska-Koc, której towarzyszył podinsp. Tomasz Gid i nadkom. Sylwia Roda.
Na Rynku Rybackim w Słupsku, przed Spichlerzem Richtera wykładowcy Szkoły Policji zaprezentowali podczas sierpniowej edycji „Pomorskie dla zdrowia” sposoby udzielania pierwszej pomocy osobom z nagłym zatrzymaniem krążenia oraz osobom z silnie krwawiącymi ranami. W pokazach prezentowano też wykorzystanie AED, czyli automatycznego defibrylatora zewnętrznego, który dostępny jest w wielu instytucjach urzędach i miejscach publicznych.

Policjanci zademonstrowali także, w jaki sposób należy udzielać pomocy osobie, która zasłabła w wyniku upału i długotrwałego przebywania na słońcu. Każdy z uczestników mógł także samodzielnie sprawdzić swoje umiejętności na fantomach, na których na co dzień doskonalą swoje umiejętności policjanci kształcący się w słupskiej Szkole Policji. Mieszkańcy i turyści mogli również zapoznać się z policyjnym sprzętem i samochodami, które także prezentowano w ramach imprezy.

Celem realizowanego już kolejny rok projektu „Pomorskie dla zdrowia” było upowszechnienie promowanie zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu na słońcu, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia i podstawowych zachowań w sytuacji gdy inna osoba nagle potrzebować będzie pomocy. Organizatorem akcji był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku, a współorganizatorem - Szkoła Policji w Słupsku.

  • Podsumowanie akcji - Pomorski Urząd Marszałowski w Gdańsku

  • Rok 2018 akcja "Pomorskie dla zdrowia" - Słupsk, przed Spichlerzem Richtera

  • Rok 2017 akcja "Pomorskie dla zdrowia" - Ustka, plaża wschodnia przy molo