Profilaktyka podczas biegu charytatywnego

O szeroko pojętej profilaktyce mówili podczas sobotniego festynu na rzecz podopiecznych Schroniska im. św. Brata Alberta wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. Policjanci byli współorganizatorami tej imprezy połączonej z biegiem charytatywnym.

Całość została zorganizowana przy słupskiej parafii pod wezwaniem św. Jana Kantego. W ramach imprezy przygotowano bieg, z którego dochód przeznaczono na wsparcie osób przebywających w Schronisku in. św. Brata Alberta. Imprezie sportowej towarzyszył także festyn, na którym swoje stoiska przygotowali policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku i żołnierze 7. Brygady Obrony Wybrzeża.

Wykładowcy Szkoły Policji zaprezentowali między innymi sprzęt specjalistyczny wykorzystywany przez policjantów ruchu drogowego. Tradycyjnie już największym zainteresowaniem cieszyły się elektroniczne mierniki trzeźwości. Każdy zainteresowany mógł także otrzymać ślady własnych linii papilarnych. Na kolejnym ze stoisk policjanci zapoznawali uczestników z zasadami pierwszej pomocy, w tym z prowadzeniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej.