Roboczo o współpracy policyjno-medycznej

Wymiana doświadczeń, a także obszary wzajemnej współpracy omawiał z Rektorem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Komendant Szkoły Policji w Słupsku. Rozmowy prowadzone były podczas wizyty delegacji słupskiej Szkoły w siedzibie GUMed.

Tematem rozmów było miedzy innymi omówienie wspólnych szkoleń policyjnych ratowników medycznych i kadry GUMed. Komendant Szkoły insp. Jacek Gil rozmawiał z Rektorem GUMed prof. dr hab. Marcinem Gruchałą na temat porozumienia pomiędzy placówkami, które nabyć parafowane wkrótce, a które pozwoli rozszerzyć istniejącą już teraz współpracę.

W skład delegacji Szkoły Policji oprócz Komendanta weszli także: zastępca Komendanta insp. Jolanta Buczyńska-Koc oraz nadkom. Sylwia Roda z Centrum Ratownictwa. W rozmowach ze strony GUMed uczestniczył także dziekan Wydziału Nauk Zdrowiu prof. dr hab. Andrzej Basiński i dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Jakub Kraszewski.