Nalepsi z prewencji rywalizować będą we wrześniu w Słupsku

Znamy już nazwiska najlepszych policjantów prewencji ze wszystkich garnizonów, którzy w połowie września rywalizować będą ze sobą w słupskiej Szkole Policji podczas jubileuszowego, XXV. Turnieju Par Patrolowych "Patrol roku". Funkcjonariusze pionu prewencji liczebnie stanowią ponad połowę całego stanu etatowego polskiej Policji.

XXV finał kontynuuje rozpoczęty kilka lat temu nowy etap w rywalizacji służb prewencyjnych - skupia się na konkurencjach, które jeszcze efektywniej eksponują najbardziej pożądane cechy policjanta prewencji.
Każdy edycja finałowa pozwala ujawnić te płaszczyzny policyjnej praktyki, które wymagają ciągłego doskonalenia, przez co realizowany przez jednostki szkoleniowe proces dydaktyczny staje się bardziej praktyczny.
Coraz to nowym wyzwaniom codziennej służby odpowiadają też konkurencje turniejowe, których kolejność rozgrywania oraz charakter zmienia w zależności od interwencji, które przez cały rok podejmują policjanci.

11 września - w przeddzień finału

• 17.30 - Odprawa techniczna komisji sędziowskich.
  • 18.00 - Odprawa techniczna kierowników reprezentacji, przedstawicieli komórek szkoleniowych i zawodników.

12 września - pierwszy dzień finału

•   7.30 - oficjalna inauguracja Finału
  •   8.30 - rozpoczęcie konkurencji "Bieg pościgowy z elementami właściwymi dla specyfiki służby patrolowej"
  •   9.00 - rozpoczęcie konkurencji "Strzelanie sytuacyjne"
  •   9.45 - rozpoczęcie konkurencji "Stosowanie technik obezwładniania osób".
  • 10.30 - rozpoczęcie konkurencji "Udzielanie pierwszej pomocy"
  • 15.30 - ciąg dalszy konkurencji "Stosowanie technik obezwładniania osób" i "Udzielanie pierwszej pomocy".

13 września - drugi dzień finału

•   8.00 - rozpoczęcie konkurencji "Przeprowadzanie interwencji policyjnych"
  • 15.30 - ciąg dalszy konkurencji "Przeprowadzanie interwencji policyjnych"

14 września - trzeci dzień finału

•   8.00 - rozpoczęcie konkurencji "sprawdzian wiedzy zawodowej"
  • 13.00 - zakończenie mistrzostw, wręczenie nagród zwycięzcom

Regulamin XXV. Finału (.pdf)

Plakat finału XXV. edycji Turnieju Par Patrolowych
Plakat turniejowy (.pdf)

Spektrum warunków, w których rozgrywane będą konkurencje, pozwoli na praktyczną weryfikacją stosowanych algorytmów postępowania, a także będzie okazją do wskazania kierunków w jakich powinno ewoluować doskonalenie zawodowe policjantów pełniących służbę w pionie prewencji.

• Zdjęcia z ubiegłorocznej, XXIV. edycji Finału Turnieju Par Patrolowych