Policyjne i wojskowe uroczystości - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Policyjne i wojskowe uroczystości

Przedstawiciele słupskiej Szkoły Policji uczestniczyli w uroczystościach związanych z obchodami Święta Policji 2018 w Komendzie Miejskiej Policji oraz w uroczystościach z okazji święta 7 Brygady Obrony Wybrzeża, gdzie dodatkowo przedstawiciele kadry zorganizowali jedno ze stoisk podczas wojskowego pikniku.

Uroczystości z okazji Święta Policji 2018 odbyły się w Komendzie Miejskiej przy al. 3-go maja. Uczestniczył w nich zastępca komendanta pomorskiego garnizonu Policji insp. Krzysztof Kozelan. Szkołę Policji w Słupsku reprezentował Komendant insp. Jacek Gil.
W trakcie uroczystości wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody dla wyróżniających się policjantów i pracowników Policji. Gratulacje policjantom złożyli obecni na sali przedstawiciele innych służb mundurowych, przedstawiciele parlamentarzystów, samorządowcy policyjni związkowcy i policyjni emeryci.

Uroczystości związane ze świętem jednostki oficjalne odbyły się w czwartek również na głównym placu apelowym 7 Brygady Obrony Wybrzeża stacjonującej w Słupsku. Szkołę Policji reprezentowała tam zastępca Komendanta mł.insp. Jolanta Buczyńska-Koc. W trakcie uroczystości dowódca jednostki wręczył wyróżnienia najlepszym żołnierzom. Zgromadzeni mogli obejrzeć także pokaz wyszkolenia, a na zakończenie - defiladę pododdziałów.  W ramach części piknikowej jedno ze stoisk zorganizowali wykładowcy słupskiej Szkoły Policji.

7 Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku jest oddziałem wchodzącym w skład 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie, posiadającym skład obejmujący pododdziały ogólnowojskowe, oddziały przeznaczone do bezpośredniego prowadzenia walki, a także pododdziały przewidziane do wsparcia i zabezpieczenia działań bojowych.

  • Obchody Święta Policji 2018 - Komenda Miejska Policji w Słupsku

  • Święto 7. Brygady Zmechanizowanej w Słupsku