Święto w najstarszej Szkole Policji - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Wideo

Święto w najstarszej Szkole Policji

Z udziałem Wiceministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotra Müllera oraz Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jana Lacha odbyły się w słupskiej Szkole Policji obchody Święta Policji. Uroczystości w najstarszej policyjnej Szkole uświetniła orkiestra dolnośląskiego garnizonu Policji.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św., której przewodniczył Ordynariusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej bp Edward Dajczak. Nabożeństwo odbyło się z udziałem Kompanii Honorowej i pocztów sztandarowych, zgodnie z policyjnym ceremoniałem. Obecna była również orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Część oficjalna odbyła się natomiast na głównym placu apelowym słupskiej Szkoły Policji. Udział w uroczystości, oprócz kadry i pracowników Szkoły Policji, wzięli także mieszkańcy miasta i wypoczywający nad morzem turyści.
Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach w asyście Komendanta Szkoły insp. Jacka Gila wręczył odznaczenia, nagrody i awanse na wyższe stopnie i stanowiska służbowe. Uroczystość zakończyła się koncertem orkiestry KWP we Wrocławiu pod dyrekcją kapelmistrza nadkom. Adama Witiwa.

Poniżej prezentujemy przemówienia, relacje filmowe i zdjęcia z uroczystszości w słupskiej Szkole Policji.

Zastępca komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach

Ładowanie odtwarzacza...
3.58 MB
Zastępca komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach

Komendant Szkoły Policji w Słupsku insp. Jacek Gil

Ładowanie odtwarzacza...
4.52 MB
Komendant Szkoły Policji w Słupsku insp. Jacek Gil

Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Müller

Ładowanie odtwarzacza...
1.93 MB
Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Müller
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...

 
  • Msza św. w intencji policjantów, pracowników Policji i ich rodzin.

  • Część oficjalna uroczystości - główny plac apelowy Szkoły Policji w Słupsku.

  • Koncert orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.