Zapraszamy na Święto Policji - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Zapraszamy na Święto Policji

W najbliższą niedzielę i poniedziałek odbywać się będą uroczystości związane ze Świętem Policji, które organizuje Szkoła Policji w Słupsku. Udział w uroczystościach wezmą przedstawiciele Komendy Głównej Policji, a całość uświetni Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczną się niedzielę mszą św. w intencji Policji, która zostanie odprawiona o godz. 17 w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ulicy Piłsudskiego. Liturgii przewodniczyć będzie Ordynariusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej bp Edward Dajczak. Całość odbędzie się z towarzyszeniem kompanii honorowej Szkoły Policji oraz policyjnej orkiestry dolnośląskiego garnizonu Policji.

W poniedziałek odbędzie się dalsza część uroczystości związanych ze Świętem Policji. Od godz. 12.00 do 13.45.trwać będzie „Dzień otwarty”, w ramach którego mieszkańcy i turyści będą mogli wejść na teren Szkoły Policji i skorzystać z wielu atrakcji, które przygotowaliśmy dla dzieci i dorosłych. Będą także pokazy technik interwencji, punkty daktyloskopowania i pomiaru trzeźwości oraz możliwość zwiedzenia Izby Historii Kryminalistyki i Centrum Ratownictwa Medycznego.

Ostatnim punktem poniedziałkowych obchodów będzie część oficjalna, która rozpocznie się o godz. 14 na głównym placu apelowym słupskiej Szkoły Policji. W trakcie uroczystości, która odbędzie się z pełnym ceremoniałem policyjnym wręczone zostaną odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie i stanowiska służbowe.
W uroczystościach udział weźmie Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach. Oprawę muzyczną uroczystości zapewni Orkiestra Policyjna dolnośląskiego garnizonu Policji.

 • Niedziela, 22 lipca - Kościół p.w. św. M.M. Kolbego, ul. Piłsudskiego.
  17.00 - Msza święta z pełnym ceremoniałem policyjnym.
 • Poniedziałek, 23 lipca - Szkoła Policji, ul. Kilińskiego 42
  12.00 - Dzień Otwartej Szkoły.
  14.00 - Część oficjalna obchodów.
  14.50 - Koncert orkiestry policyjnej połączony z pokazem musztry paradnej.

Święto Policji przypada 24 lipca. Tego dnia, w 1919 roku, Sejm RP przyjął ustawę, na mocy której powołano do życia Policję Państwową.

 

 • Obchody Święta Policji w latach ubiegłych