Aktualności

Seminarium z funkcjonariuszami SW

Aby szkolić młodych policjantów sami podnoszą swoje kwalifikacje. Policjanci ze słupskiej Szkoły Policji doskonalili swoje umiejętności podczas seminarium zorganizowanego przez Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

Główny cel ćwiczeń to wymiana doświadczeń pomiędzy funkcjonariuszami służb mundurowych z państw Europy. Uczestnicy seminarium omawiali możliwość stworzenia jednolitych procedur działania w sytuacjach kryzysowych. Odrębnym tematem było omówienie podejmowanych działań w zakresie rozpoznawania zagrożeń o charakterze terrorystycznym oraz metody ich neutralizowania. W tym kontekście funkcjonariusze państw zachodnioeuropejskich dzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie nowych zagrożeń, które pojawiły się w Europie po napływie fali imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Uczestnicy seminarium mogli także wymienić się doświadczeniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy w warunkach taktycznych.
Ćwiczeniom sportowym towarzyszyły zajęcia w obiektach symulacyjnych, na osiach strzeleckich oraz zajęcia wykładowe poświęcone negocjacjom.
Szkołę Policji w Słupsku reprezentowali instruktorzy sztuk walki mł.asp. Adam Kryszajtys i st.sierż. Maciej Witka. W charakterze wykładowców, obok instruktorów z Hiszpanii i Irlandii, wystąpili też policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 

Film Ćwiczenia policjantów i więzienników

Pobierz plik Ćwiczenia policjantów i więzienników (format mp4 - rozmiar 25.32 MB)

 

Powrót na górę strony