Policyjni ratownicy i profilaktyka - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Policyjni ratownicy i profilaktyka

Ratownicy policyjni ze Szkoły Policji w Słupsku wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym „Chcemy pokazać światu, że rak to nie wyrok”. Spotkanie towarzyszyło marszowi kobiet, które wygrały swoją walkę z rakiem. Całość odbyła się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku.

Policyjni ratownicy przedstawili podczas spotkania jak należy udzielać pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia, a także jak wykorzystać automatyczny defibrylator zewnętrzny, czyli popularny AED, dostępny w coraz większej liczbie placówek i instytucji.

W spotkaniu, oprócz mieszkańców Słupska, uczestniczyły także panie, które marszem, w ciągu tygodnia pokonają dystans ponad 200 kilometrów. W miastach Pomorza panie, które wygrały swoje zmagania z chorobami nowotworowymi, mówić będą o tym jak ważne są badania profilaktyczne, które w wielu wypadkach mogą uratować życie, dzięki wczesnej diagnozie choroby nowotworowej.