Zapraszamy na Noc Muzeów

Daktyloskopowanie odcisków placów, pierwsza pomoc, pomiar trzeźwości, sterowanie sygnałami radiowozu i laserowa strzelnica - to atrakcje, jakie zaproponują słupszczanom policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku podczas „Nocy muzeów”.Już w tę sobotę policyjne stoiska Szkoły Policji można będzie odwiedzić w słupskim ratuszu przy placu Zwycięstwa.

Nowością będzie możliwość skorzystania ze strzeleckiego trenażera laserowego. System wyświetla na ekranie odpowiednio zaaranżowaną sytuację. W zależności od reakcji osoby strzelającej komputer moderuje dalszy przebieg zdarzenia.

Dla młodzieży i dorosłych przygotowaliśmy praktyczny sprawdzianem umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Na nowoczesnych manekinach każdy będzie mógł sprawdzić, czy potrafi prawidłowo uciskać klatkę piersiową - czyli wykonywać zewnętrzny masaż serca. Wiele osób mówi, że posiada wiedzę teoretyczną, ale dopiero zajęcia z fantomem dają możliwość prawdziwej nauki bądź doskonalenia już zdobytej wiedzy.

Dużym zainteresowaniem cieszą się już tradycyjnie stanowiska, na których nożna można uzyskać ślady linii papilarnych, a także odciski własnych dłoni pozostawionych na naczyniach codziennego użytku. Dla najmłodszych frajdą będzie sterowanie sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi w radiowozie i wydawanie poleceń przez megafon.

Zapraszamy na nasze stanowiska do ratusza przy placu Zwycięstwa
Sobota od godz. 18 do 22.