Kolejni policjanci "spoKREWnieni służbą" - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Kolejni policjanci "spoKREWnieni służbą"

Kolejnych kilkunastu policjantów Szkoły Policji w Słupsku zostało „SpoKREWnionych służbą” - młodzi funkcjonariusze wzięli udział we wspólnej akcji MSWiA i MON w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. W ubiegłym roku zebrano w całej Polsce, w ramach tej akcji, ponad 3,5 tysiąca litrów krwi.

W ramach II edycji akcji funkcjonariusze służb podległych MSWiA oraz Wojsko Polskie, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddają krew chorym i ofiarom wypadków. Nazwa akcji „SpoKREWnieni służbą” odwołuje się do wspólnej służby Polsce funkcjonariuszy różnych formacji mundurowych. Funkcjonariusze służb podległych MSWiA oddają krew od lat. Z własnej inicjatywy pomagają chorym i potrzebującym.

Młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku oddali łącznie 4,95 litra krwi. Większość osób krew oddawała po raz pierwszy w życiu. Choć towarzyszyły temu pewne obawy, to już po oddaniu każdy z donatorów czuł ogromną satysfakcję, że mógł podzielić się własną krwią i - być może - właśnie przez taki gest uratował komuś życie.

W poprzedniej akcji policyjna młodzież oddała 11,7 litra krwi. Pełne podsumowanie, trwającej przez cały miesiąc akcji, znane będzie w przyszłym tygodniu, po uwzględnieniu wszystkich indywidualnych donacji. Akcja koordynowana jest przez członków Klubu Honorowych Krwiodawców PCK przy Szkole Policji w Słupsku.