Polsko-amerykańskie "dwa ognie" - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Polsko-amerykańskie "dwa ognie"

O kolejny, tym razem sportowy, wymiar poszerzyła się współpraca pomiędzy policjantami ze szkoły Policji w Słupsku i marynarzami U.S.Navy z amerykańskiej bazy NSF w Redzikowie. W pierwszych pojedynkach mundurowi zmierzyli się w amerykańskim dodgeball`u, czyli polskiej odmianie gry „w dwa ognie.”

W rozgrywkach udział wzięły po dwie reprezentacje marynarzy U.S.Navy, żołnierzy batalionu Ochrony Bazy oraz kadra i słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Rozgrywki prowadzone były systemem pucharowym. Jednak przez rozpoczęciem pojedynków Amerykanie przeprowadzili krótki instruktaż dodgeball`a.

Amerykańska wersja gry „w dwa ognie” jest podobna, ALE nie taka sama. W grze uczestniczy po 7 zawodników. Na początku zawodnicy zza linii końcowej muszą podbiec na środek boiska, gdzie na linii środkowej rozmieszczonych siedem piłek. Gra cały czas odbywa się wszystkimi piłkami.
W odróżnieniu od polskiej wersji w amerykańskiej nie ma „matki” na linii końcowej. Zawodnik, który złapie piłkę nie schodzi, lecz z gry odpada rzucający. Dodatkowo zawodnik, który złapał piłkę, ma prawo wprowadzić swojego, już zbitego, zawodnika ponownie na boisko. Po zaciętych zmaganiach klasyfikacja „na pudle” wyglądała następująco:

  • 1. miejsce - marynarze U.S.Navy
  • 2. miejsce - kadra Szkoły Policji
  • 3. miejsce - słuchacze Szkoły Policji

Ładowanie odtwarzacza...