Strzelec i ratownik na emeryturze - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Strzelec i ratownik na emeryturze

Po ponad dwudziestu latach w mundurze, przeszedł na zaopatrzenie emerytalne. Nasz Kolega - asp.szt. Tomasz Matusiak zakończył w ubiegłym tygodniu swoją policyjną karierę.

W policyjnym mundurze spędził ponad 22 lata. Duża część tego okresu przypadła na służbę w słupskiej Szkole Policji. Tomek został przeniesiony do nas z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Na co dzień służbę pełnił w Zakładzie wyszkolenia strzeleckiego, gdzie zajmował się kształceniem młodych policjantów w zakresie posługiwania się bronią. Szkolił także na kursach specjalistycznych instruktorów strzelań policyjnych.
W ostatnim dniu służby z rąk zastępcy Komendanta mł.insp. Jolanty Buczyńskiej-Koc nasz Kolega otrzymał pamiątkowy grawerton wraz z życzeniami wielu sukcesów w dalszej, już poza policyjnej karierze.

Asp.szt. Tomasz Matusiak przed rozpoczęciem służby w policji, przez trzy lata służył w Wojsku Polskim - na stanowisku zastępcy dowódcy Grupy Płetwonurków Kompanii Specjalnej w jednej z jednostek na Pomorzu. Już w policyjnym mundurze, w 2006 roku, pełnił służbę na misji w Kosowie.
Nasz Kolega był również aktywnym wolontariuszem i sportowcem. Niejednokrotnie reprezentował Polskę na imprezach biegowych w Europie i Azji, między innymi w biegach ultramaratońskich na 100 kilometrów organizowanych w Katarze i Holandii. Jako wolontariusz i jednocześnie ratownik medyczny pełnił także dyżury w słupskim Pogotowiu Ratunkowym.

Tomek, życzymy Ci wielu kolejnych sukcesów !

 • Podziękowania i okolicznościowy grawerton wręczyła odchodzącemu policjantowi zastępca Komendanta Szkoły mł.insp. Jolanta Buczyńska-Koc.
 • Spotkanie w gabinecie Zastępcy Komendanta słupskiej Szkoły Policji.
 • Asp.szt. Tomasz Matusiak - ostatni dzień służby w słupskiej Szkole Policji.
 • W trakcie egzaminu recertyfikacynego z kwalifikowanej pierwszej pomocy.
 • Komendnat Szkoły Policji insp. Jacek Gil wręcza asp.szt. Tomaszowi Matusiakowi okolicznościowy medal z okazji jubileuszu 20-lecia służby w Policji.
 • Przed maratonem w Eindhoven.
 • Przed biegiem na 100 kilometrów w Katarze.
 • Z sanitariuszem katarskiego pogotowia.
 • Jedna z sal w placówce pogotowia w stolicy Kataru Ad-Dauha.
 • W chorwackim Zadarze na starcie biegu "Wings for life".
 • Finisz podczas biegu "Wings for life" w chorwackim Zadarze.
 • W Holandii przed biegiem ultramaratońskim na 100 kilometrów.