Buława Dziekana dla Komendanta Szkoły - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Buława Dziekana dla Komendanta Szkoły

Dziekanem słupsko-usteckiego korpusu oficerskiego został Komendant Szkoły Policji w Słupsku insp. Jacek Gil. Dziekańską buławę Komendant Szkoły Policji otrzymał od Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku insp. Andrzeja Szaniawskiego, który w ostatnim dniu stycznia zakończył swoją służbę w mundurze.

Uroczystość pożegnania Komendanta Miejskiego odbyła się w nowo wyremontowanej sali konferencyjnej komendy. Udział w niej wzięli przedstawiciele samorządowców, prokuratury oraz szefowie formacji mundurowych garnizonu słupsko-usteckiego. Dotychczasowy Komendant Miejski insp. Andrzej Szaniawski odszedł na zaopatrzenie emerytalne po ponad 29 latach służby w policyjnym mundurze. Pełnienie obowiązków objął mł.insp. Tomasz Majkowski.

Jednym z punktów uroczystości było oficjalne przekazanie buławy Dziekana Korpusu Oficerskiego Garnizonu Słupsko-Usteckiego. Tę honorową funkcją sprawuje czynny  dowódca lub komendant jednostki posiadający najdłuższy staż służby w mundurze. Od lutego dziekanem tego korpusu jest insp. Jacek Gil - Komendant Szkoły Policji w Słupsku.
W skład korpusu wchodzą dowódcy między innymi takich jednostek jak: Centralny Poligon Sił Powietrznych, Batalion Ochrony Bazy USA,  Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, 7 Brygada Obrony Wybrzeża, Wojewódzki Ośrodek Szkolenia i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Areszt Śledczy, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Placówka Straży Granicznej oraz Placówka Żandarmerii Wojskowej.