Policjanci co tydzień w szpitalu - Aktualności - Szkoła Policji w Słupsku

Aktualności

Policjanci co tydzień w szpitalu

Praktycznie w każdą środę młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku spotykają się z pacjentami Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. W ramach policyjnego wolontariatu odwiedzają oni małych pacjentów, z którymi razem bawią się, rysują a czasami również czytają bajki.

W środowe popołudnia młodzi policjanci, po zakończonych zajęciach, udają się w czasie wolnym na Oddział Dziecięcy, by spotykać się z dziećmi. Jak sami mówią, robią to z potrzeby serca, gdyż wielu z nich, na czas szkolenia w Słupsku zostawiło w rodzinnych domach dzieci w podobnym wieku.
Młodzi policjanci mówią również, że jest to ich przykład na to, w jaki sposób można służyć społeczeństwu. Często zdarza się, że spotkania przekształcają się we wspólną zabawę dzieci, policjantów i rodziców, którzy w tym czasie odwiedzają swoje pociechy.

Mali pacjenci zapominają przynajmniej przez chwilę o tym, że przebywają w szpitalu. Wyrabiają sobie także wizerunek policjanta, który może być przyjacielem i osobą, której można zaufać a nie jedynie osobą nakładającą mandat.
Istotne jest również budowanie pozytywnych relacji społecznych związanych z policyjną inicjatywą wolontariatu.

Rozmowy takie są szczególnie istotne w trakcie spotkań z nastolatkami przebywającymi w szpitalu, którzy z racji wieku buntują się wobec jakichkolwiek ograniczeń i zakazów. Dzięki takim spotkaniom słuchacze słupskiej Szkoły Policji zdobywają swoiste doświadczenie, które po zakończeniu kursu podstawowego będą mogli wykorzystać w swoich macierzystych jednostkach, gdy w trakcie służby będą mieli kontakt z dziećmi lub młodzieżą.

Warto podkreślić fakt, że mimo ogromnej ilości nauki, policyjna młodzież rozwija w sobie idee wolontaryjne poświęcając na to swój prywatny czas wolny po godzinach służby. Brawo !

 

 

Mówi jedna z wolontariuszek odwiedzających dzieciaki - post. Magda Kibitlewska

Ładowanie odtwarzacza...
2.4 MB
Mówi jedna z wolontariuszek odwiedzających dzieciaki - post. Magda Kibitlewska